Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
NSW Premier Cricket - First Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (10:30AM), Sat 21 Oct 2017 (10:30AM)
Parramattadef byUNSW
Venue: Old Kings Oval [M 140 J3]Match ID: 2623812
Umpires: Umpire1: Anthony Hobson  Umpire2: Keiran Knight  
Affleck, William J
Crittenden, Trent
Simonsen, Owen
Ward, Timothy
Bertus, Nicholas (c) (+)
Cherry, Brenton
Martin, Ben
Turrell, Adam
Abbott, Ben
Copperfield, Scott
Taylor, Bradley
Abbott, Sean A
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Abbott, Sean A
Abbott, Ben
 
Henry, James A
Byrnes, Joseph J
Selman, Nicholas J
Dawson, David G (c) (+)
Walker, Nicholas J
Scriven, Jack A
du Plessis, Rico
Atallah, Marcus A
McLean, Hayden C
White, Declan O
Bennett, Joshua M
NSW Premier Cricket - Second Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (10:30AM), Sat 21 Oct 2017 (10:30AM)
UNSWdefParramatta
Venue: David Phillips South [ ]Match ID: 2627704
Umpires: Umpire1: Rob Maloney  Umpire2: Gerard Riley  
Bhandari, Danny
Khan, Sibghat U
Fernandopulle, Jude D
Chaplin, Benjamin A (c)
Tanner, Nivek D
Thanabalasingam, Suthangan K
Irving-Holliday, Blaize M
Venianakis, John A
Atallah, Thomas G
McCormick, Sam A (+)
Scoble, Thomas J
 
Coach: Richards, Corey J
Scorer: White, Ian R
 
Dempsey, Luke (c)
Emran, Mohammad
Brar, Taj
Sullivan, Michael
Cassel, Shane
Goulstone, Hayden
Affleck, Tim
Abbott, Ben
Joseph, George (+)
Workman, Jacob
Talwar, Abhishek
White, Jack
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Abbott, Ben
Talwar, Abhishek
NSW Premier Cricket - Third Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
ParramattadefUNSW
Venue: Merrylands Oval [M 140 E12]Match ID: 2628333
Umpires: Umpire1: Roberto Howard  Umpire2: Bob Shield  Umpire1 (Day2): Adam Davy  Umpire2 (Day2): Bob Shield  
Coleman, Jason (c)
Pike, Jim
Verma, Anand
Charles, Taylor
Lofts, Liam
Philip, Austin
Brown, Yusof
Giumelli, Matthew
Kaul, Ameesh
King, Harrison
O'Farrell, Liam M (+)
Talwar, Abhishek
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Talwar, Abhishek
Verma, Anand
 
Charlwood, Nicholas R (c)
Ferrara, Daniel
Patel, Ankit
Evans, Robin N
Dahl, Angus E
Tsoukalas, Nikolas G
Rea, Michael P
Byrnes, Thomas A (+)
Ramakrishnan, Aditya
Ward, Christopher N
Jones, Dean N
 
Coach: Thanabalasingam, Suthangan K
NSW Premier Cricket - Fourth Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
UNSWdrewParramatta
Venue: David Philips North [M 192 J4]Match ID: 2629131
Umpires: Umpire1: Joe Ottaviano  Umpire2: Laurie Taylor  
Butt, Muhammad Haris
Mellick, Joshua M
Gavan, Joshua P
Bowcock, Daniel S
Roach, Jack P
Kitchner, Joshua (+)
Iliffe, Jeremiah L
Kashyap, Vivek N
Gunewardhane, Yushan N
Law, Mitchell T
Charlwood, Alexander G (c)
 
Coach: Thanabalasingam, Suthangan K
 
Verma, Anand
Roughan, Ben
Ward, Matthew
Liyanage, Tevin
Elliott, James
Calvert, Andrew
Beattie, Daniel
Calvert, Paul (c)
Tyler, Kevin S
Bellam, Michael
Graham, Angus
Jesuthasan, Daniel R (+)
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Verma, Anand
Ward, Matthew
NSW Premier Cricket - Fifth Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
ParramattadefUNSW
Venue: Castlewood OvalMatch ID: 2632441
Umpires: Umpire1: Laurie Luccitti  Umpire2: Vivek Solanki  
Marquez, Joshua (+)
Bateup, Nicholas
Bentvelzen, Jackson
McLeod, Mark (c)
Johns, Ryan
Greig, Julian
Patel, Ankur
Clinton, Jack A
Blue, Lachlan
Drinnan, Matthew
Sylvester, Aidan R
 
Nomula, Vishal
Cox, Thomas A
Mitris, Nicholas P
Hudson, Blake D
Rubbi, Rizky T
Melnyk, Anthony B
Gilmore, Angus H
Coleman, Andrew J (c) (+)
Yoganand, Natesh
Lupton, John C
Shamas, Muhammad S
 
Coach: Thanabalasingam, Suthangan K
NSW Premier Cricket - Poidevin-Gray Shield
Round 2 - Sun 8 Oct 2017 (2:30PM)
Eastern Suburbsdef byParramatta
Venue: Waverley Oval [M 171 H5]Match ID: 2634026
Umpires: Umpire1: Mark Frecklington  Umpire2: Bob McGregor  
Bank, Jonathan
Brown, Steele P
Canceri, Joel
Furrer, George W
Gulliver, Charles
Holt, Baxter J (+)
Hooke, James E
Lawrance, William
O'Beirne, Ryan J
Preddey, Jack (c)
Ralston, Jason T
Sidhu, Alex
Simpson, Will
 
Simonsen, Owen
Brar, Taj
Sullivan, Michael
Ward, Timothy (c)
Lofts, Liam
Elliott, James
Goulstone, Hayden
Giumelli, Matthew
Joseph, George (+)
Workman, Jacob
King, Harrison
Parramatta District Cricket Association - B6
Round 3 - Sat 14 Oct 2017, Sat 21 Oct 2017
ParramattavCheetahs Sports Club
Umpires:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available