Share:
 

Season Results

Season 
Grade 
RND Dates Home Team   Away Team Venue
1 26 Sep 20 Sutherland
6/283 D Fallins 74 J Arnold 69 L Hawksworth 41 J Biviano 39  L Dempsey 2/37 L McNaught 2/50
def by Parramatta
7/321(cc) N Bertus 144 G Joseph 102 L Dempsey 37  D Fallins 4/55
Glenn McGrath Oval 
2 3 Oct 20
10 Oct 20
UTS North Sydney
8/427(dec) TA Jagot 149* A Bariol 101 J Avendano 48 BS Atherton 37 TL Reynolds 37 JN James 34  H Goulstone 4/92
def Parramatta
337 D Kant 85 L Dempsey 82 S Copperfield 40 H King 40 J Workman 33*  M Alexander 4/69 J Campbell 3/83
Bon Andrews Oval (North Sydney #2) 
3 17 Oct 20
24 Oct 20
Parramatta
2/89 N Bertus 35* H Goulstone 34*  
drew Fairfield-Liverpool
244 A Nair 92 JN Burke 38 LP Ohrynowsky 30 P Uppal 28  M Sullivan 5/33 L Dempsey 3/35
Old Kings Oval 
4 31 Oct 20 Parramatta
2/30  
drew Campbelltown-Camden
99  L McNaught 3/27 H Goulstone 2/3 J Workman 2/22
Old Kings Oval 
5 7 Nov 20 UNSW
8/244(cc) JR Attenborough 101 SU Hassan 67  J Workman 3/59
def by Parramatta
5/245 N Bertus 85 S Copperfield 62 B Abbott 29  HC McLean 2/49
David Phillips South 
6 14 Nov 20
21 Nov 20
Parramatta
168 D Kant 35 J Workman 34 B Abbott 25  J Saggers 4/37 AM Premkumar 4/48
def by Gordon
9/290 L Barnsley 86 T Crawford 46 M Newman 40 R Meppem 28* DJ Hunter 25  H Goulstone 3/69 G Joseph 2/35 L McNaught 2/57
Old Kings Oval 
7 28 Nov 20
5 Dec 20
Parramatta
322 B Abbott 83 Z Johns 65 L Dempsey 56 K Gordon 37  ND Bills 3/75 BA Manenti 3/88 KB Anderson 2/69
def by Sydney
9/323 SS Eskinazi 78 AJ Mosca 75 MJ Rodgers 65 HJ Manenti 39  C Bateup 3/56 G Joseph 2/26 L Dempsey 2/50
Old Kings Oval 
8 12 Dec 20
19 Dec 20
Parramatta
4/100 B Abbott 47 S Copperfield 39*  B Joy 2/40
drew Sydney University
231 C Dummer 88 TP Cummins 29 D Mortimer 27 D Miller 25  C Bateup 2/24 L Dempsey 2/35 L McNaught 2/42 J Workman 2/43
Old Kings Oval 
9 9 Jan 21 Parramatta
8/264 S Copperfield 104 D Kant 61  B Simpson 3/51 L Marshall 3/64
def by Bankstown
5/278(cc) J Cormack 102 D Solway 95 M Brown 41  C Bateup 2/39
Old Kings Oval 
10 16 Jan 21 Penrith
3/188 T Liddiard 118*  
def Parramatta
187 D Kant 49 Z Johns 43 S Copperfield 26  R Fletcher 3/31 J Browne 2/50
Howell Oval 
11 23 Jan 21
24 Jan 21
Parramatta
5/400 D Kant 126* S Copperfield 106 J Workman 59 O Simonsen 34* A Calvert 30  P Moore 2/50
def Hawkesbury
8/398(dec) S Baldwin 124 P Moore 123 C Mizzi 52  H Goulstone 3/92 C Bateup 2/46 M Sullivan 2/60
Old Kings Oval 
12 30 Jan 21
6 Feb 21
Northern District
4/131 BJ Davis 48 CJ Green 32*  
def Parramatta
130 L Dempsey 32 B Abbott 30 S Copperfield 28  CA Soper 6/38 CJ Green 2/10
Mark Taylor Oval 
13 13 Feb 21
20 Feb 21
Parramatta
5/223 N Bertus 78* B Abbott 54 S Copperfield 30  SN O'Keefe 2/31
def Manly-Warringah
6/222(cc) J Edwards 74 R Farrell 46  J Workman 2/38 A Singh 2/47
Old Kings Oval 
14 27 Feb 21
6 Mar 21
Western Suburbs
252 IW Taylor 87* NJ Cutler 65 JA Clarke 27 JG Psarakis 26  M Ninneman 4/57 J Workman 2/33 H Goulstone 2/69
v Parramatta
2/22  L Ford 2/11
Pratten Park 
15 13 Mar 21 St George
v Parramatta
Hurstville Oval 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.